Podziękowania za Gwiazdę Południa

Bez tych ludzi Gwiazda Południa 2019 nie mogłaby się odbyć.

Na pierwszym miejscu dziękuję zawodniczkom i zawodnikom. Za to, że byliście pod Babią Górą. Część z Was przyjechała z drugiego końca Polski, część mieszka zagranicą. Część z Was trenowała przez kilkanaście tygodni, specjalnie szykując się na naszą etapówkę. Dla wszystkich Was moje wyrazy szacunku oraz podziękowania.
Dziękuję też Waszym bliskim, którzy wybrali się z Wami do Stryszawy i Makowa Podhalańskiego, by Wam kibicować. I przywieźli ze sobą emocje, dzięki którym nasze rowerowe miasteczko zawsze tętniło życiem.
Szczególne podziękowania należą się gospodarzom Gwiazdy Południa: burmistrzowi Pawłowi Sale z Makowa Podhalańskiego, wójtowi Rafałowi Laskowi ze Stryszawy oraz staroście Józefowi Bałosowi z Suchej Beskidzkiej. Już czwarty rok z rzędu wykazali się życzliwością, gościnnością oraz otwartością. To oni swoimi staraniami sprawili, że Gwiazda Południa zabłysła w tym roku z taką mocą. Dziękuję też Nadleśnictwu Sucha za pomoc w wytyczaniu szlaków.
Jestem wdzięczny policjantom, strażakom, druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprawili, że mogliście bezpiecznie pędzić po suskich szosach i cieszyć się nieskrępowaną, ale i bezpieczną jazdą.
Chcę wyróżnić Piotra Mikołajka, który pracował ze mną przy tegorocznych trasach. Dzięki niemu udało się zabrać Was na nowe odcinki, urozmaicić Gwiazdę Południa i nadać jej nowego blasku.
Dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego za to, że czwarty rok z rzędu wspiera nas przy organizacji Gwiazdy Południa.
Cieszę się, że w tym roku było z nami Radio Kraków, Tygodnik Podhalański, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, Goniec Suski i Beskidzka24.pl. Dzięki regionalnym oraz lokalnym mediom udało się nagłośnić imprezę i zaprosić na nią nowych zawodników.
Doceniam wkład naszych partnerów – AJ’s Fenwick’s za czterodniowy pełen serwis techniczny, bez którego część z Was mogłaby nie ukończyć wyścigu. Goody Reklama Wizualna zapewniła bardzo pomocne naklejki z profilami tras, a tradycyjnie już Fantom Ratownictwo Medyczne udowodniło, że jeśli chodzi o zabezpieczenie i medyczne wsparcie w trudnym terenie, nie mają sobie równych.
Nie sposób nie wspomnieć o mojej ekipie, która dzielnie budowała starty i mety, bazy zawodów, bufety na trasie, a także pilotowała i zabierała wszystkich, którzy potrzebowali pomocy.

To naprawdę budujące, że w organizację czterodniowej Gwiazdy Południa włączyło się aż tyle osób. Razem udało się nam stworzyć coś – nie boję się użyć tu tego słowa – wielkiego.

Dzięki!
Cezary Zamana

2019-07-19 POWRÓT
Partnerzy