Zapisy na Gwiazdę Południa 2019

Ci z Was, którzy z utęsknieniem wypatrywali na kolarskim niebie pierwszych zwiastunów Gwiazdy Południa, mogą odetchnąć z ulgą. Ta kosmiczna etapówka właśnie wystartowała w kierunku Babiej Góry, a wraz z nią wystartowały zapisy. Sama impreza odbędzie się 11-14 lipca.

Mimo że w galaktyce rodzimych etapowych maratonów jest jednym z najmłodszych, to rozpala kolarskie serca w całej Polsce z niespotykaną intensywnością. Zresztą w Gwieździe Południa intensywne jest wszystko. Mimo że etapówka odbywa się w lipcu, to nie ma w niej miejsca na stany letnie. Emocjonujące trasy z nieoczekiwanymi, czającymi się za zakrętami przeszkodami. Podjazdy, na których rowery stają dęba i odmawiają współpracy. Zjazdy, gdzie współpracować z kolei nie chce zdrowy rozsądek. Szczyty, których zdobycie będzie powodem do sportowej satysfakcji przez kolejne lata.

Najnowsza edycja to gwarancja nie tylko sportowych emocji, ale również zaskoczenia. Cezary Zamana, pomysłodawca i dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, szykuje dla Was nowy etap. Z jakim wyzwaniem będzie musiał zmierzyć się peleton?

Surowość babiogórskiej przyrody, gdzie przez cztery dni trwać będzie rywalizacja zawodników, jest łagodzona góralską oprawą. Folkowe występy, smakołyki prosto z kuchni tutejszych gospodyń, drewniane pamiątki wyrabiane przez miejscowych rzemieślników. Dzięki temu Gwiazda Południa na każdym etapie za każdym razem pulsuje życiem.

Za dorosłą Gwiazdą podąża Gwiazdka Południa, czyli darmowe zawody dla najmłodszych. Dzieci mogą bawić się na bezpiecznie wytyczonych trasach pod okiem sędziów oraz przy dopingu rodziców i najbliższych.

Zapisy na Gwiazdę Południa już trwają. Im szybciej podejmiecie decyzję, aby stanąć oko w oko z czterema etapami stworzonymi przez Cezarego Zamanę, tym mniej zapłacicie. Oto jak wyglądają opłaty za start:

  • 350 zł - opłata za uczestnictwo w Gwieździe Południa, płatna do 20 stycznia 2019,
  • 450 zł – opłata za uczestnictwo w Gwieździe Południa, płatna do 28 lutego 2019,
  • 550 zł – opłata za uczestnictwo w Gwieździe Południa, płatna do 30 maja 2019,
  • 650 zł – opłata za uczestnictwo w Gwieździe Południa, płatna po 1 czerwca 2019, najpóźniej do godz. 10.00 w dniu pierwszego etapu.
2018-12-14 POWRÓT
Partnerzy